Workshop výroby mydla s Katkou _ bez casu, web

Predstavujeme Vám prvý workshop z cyklu výroby vlastnej prírodnej kozmetiky.  Kozmetika dnešnej doby je plná zbytočných chemických prísad, ktoré škodia našej pokožke a vo všeobecnosti majú vplyv na naše zdravie. Od pradávna si ženy sami vyrábali svoje produkty na osobnú hygienu aj skrášľovanie.  Výroba vlastnej kozmetiky nieje len proces, kedy si “namiešam” koktail látok, ktoré neškodia môjmu telu, je to aj kreatívny vklad, pri ktorom si vytváram produkt priamo “ušitý” na mieru. V našom prípade sme zvolili ako prvý produkt vlastnej výroby, mydlo-základ každodennej hygieny.

Z ČOHO SA BUDE MYDLO VYRÁBAŤ?

Zo 100% rastlinných olejov (olivový, kokosový), ozdobovať budeme levanduľou, rôznymi prírodnými voňavými farebnými a lákavými posypmi , krásnymi pečiatkami,sušenými bylinkami, prírodnými ílmi, minerálnymi oxidmi..micami..podľa vlastnej kreativity. Budete mať možnosť si vybrať vôňu a farbu mydla podľa vybratých EO-esenciálnych olejov a prírodných farbív.

Ako bude workshop prebiehať?

16.4 od 10:00-13:00

Prvý deň bude zameraný na zoznámenie sa s výrobou mydla, zoznámite sa s technikou výroby, dostanete vytlačené materiály na domácu výrobu a Katka Vám poskytne odborný výklad, dohliadne na Váš správny postup nasmeruje Vás aby ste si odniesli kúsok mydla priamo pre Vás typ pokožky. Na začiatok si povieme niečo o tom, prečo si vyrábať vlastné mydlo, aký je rozdiel medzi komerčne vyrábaným mydlom, a predstavíme si podrobne výrobu mydla studeným procesom, tú ktorou budeme mydlo vyrábať.Potom hneď pristúpime k výrobe mydla.Vyrobíte si blok mydla cca 7OO gramov, ktorý si celý odnesiete.

17.4 od 10:00-13:00

Druhý deň, si mydlo vyberieme z formy, ozdobíme a zoberieme:-) Mňam, už teraz sa môžete tešiť na voňavé prekvapenie.

ČO  SA NAUČÍTE?

naučíte sa vyrobiť svoje vlastné mydlo, dôvod prečo si vyrobiť prírodné mydlo, poznáte rozdiel medzi technikami výroby mydla, a mnoho iného..Tento kurz Vám poskytne pevné základy domácej výroby mydla , s ktorými sa môžete odraziť do pokročilejších techník.

Pre koho je kurz určený?
pre začiatočníkov aj pre mierne pokročilých ktorí chcú svoje problémy prebrať s kolegom.

Niečo o lektorke:

Ing. Katarína Hrivňáková je vyštudovanou chemickou inžinierkou, výrobe kozmetiky sa venuje už viac ako 4 roky. Viac sa o nej dozviete na:https://www.facebook.com/Katkin-hand-made-1599584203598950/

Cena:

55€

(cena zahŕňa: 700g mydla,  postup výroby, všetky suroviny na výrobu aj zdobenie)

Kapacita workshopu je obmedzená na 10 osôb, prihlasovanie: veronika@etnodance.sk

 

 

Comments are closed.