Letná tanečná škola EtnoDancejúl-august 201web6

Tanečné štúdio EtnoDance Vám prináša letnú exotiku plnú tanečných workshopov z celého sveta. Príďte na tanečné osvieženie do klimatizovaného štúdia v DK Nivy.  Za našej ponuky si vyberie každý, či máte radšej zmyselné vláčne brušné tance, alebo temperamentné ľudovky alebo cigánske….

ROZPIS WORKSHOPOV:

Ľudové tance zo Slovenska “Pre každého”

11,12, 14 júl 2016 PO, UT, ŠT od 18:30-20:00

cena: 24€

 

Workshop ľudového tanca, kde sa naučíte základné kroky z rôznych regiónov SK (Myjava, Horehronie, Detva, Šariš). Je určený pre začiatočníkov-MP tanečníkov.  Na workshope nepotrebujete tanečného partnera, kroky sa budete učiť sólo.  Samozrejme páry sú vítané a ku koncu týždňa budete vedieť základy párového tancovania, ktoré môžete využiť napríklad na svadbe, rodinnej oslave… Kurz vedie naša temperamentná lektorka Darinka Labudíková.

Brušné tance

18.,19., 21. júl 2016 PO,UT, ŠT 18:30-20:00

cena: 24€

 

Workshop brušného tanca s použitím rekvizít. Závoje, palice, tamburíny. Je určený MP-POK tanečniciam, ktoré už majú základy brušného tanca. Naučíte sa v tanci využívať tieto rekvizity, Týždeň vedie naša belly dance diva Lucia Šimková:-)

Tribal fusion

25.,26.,28. júl 2016 PO, UT, ŠT 18:30-20:00

cena: 24€

Kurz Tribal fusion pre MP-Pokročilé tanečnice. Technika, výraz, letný drill s Martou Bedriovou.

Gypsy balkán

1., 2., 4. august 2016 PO,UT,ŠT 18:30-20:00

1.8.2016 PO (18:00-20:00) Balkán+Turecko
2.8 UT (18:00-20:00) Iraq + Rajastan-India
4.8 ŠT (18:00-20:00) Rumunsko+Maďarsko
Naučíte sa základy cigánskeho tanca z rôznych kútov sveta a zároveň sa zabavíte a zapotíte:-)

cena: 24€

Workshop cigánskeho tanca z Rumunska, Turecka a tzv cocek nazývaný aj balkánsky belly dance.  Na workhsope sa naučíte základné prvky z týchto oblastí a prvkové variácie. Budeme sa venovať aj rytmike lúskaniu, dupaniu, hrudnému šimi a všetkému čo k cigánskym tancom patrí. Workshop bude, temperamentný, veselý a bude zároveň vynikajúcim odreagovaním po práci.:-)

 

Kurz pohybového rozvoja a výrazového tancovania s Alicou

8.,9., 10., 11.august PO,UT,ST,ŠT  od 18:00-20:00

cena: 40€

zľava 10% pre žiačky EtnoDance

 

BALÍČEK POHYBOVÉHO ROZVOJA
Vhodný pre tanečnice aj netanečnice. Pre tie z Vás ktoré v tanci hľadajú niečo viac, chcú sa dostať hlbšie, zdokonaliť a rozvinúť svoj potenciál. Alebo pre tie, ktoré chcú vyskúšať niečo nové a iné ako doteraz. Či jednoducho pre tie ktoré si chcú osviežiť a spríjemniť voľné chvíle.
Vypíname myseľ a zapíname intuíciu.
V tomto netradičnom kurze zloženom zo štyroch blokov ponúkame ochutnávku tanečných cvičení a pohybových hier, cvičení zameraných na uvoľnenie mysle a tela, rozkvet kreativity, hľadanie balansu (fyzického aj psychického, pretože jedno bez druhého nejde), a na podporu radosti zo samej seba. Všetky časti kurzu priamo alebo nepriamo súvisia s tancom a hravou formou sa zameriavajú na rozvoj osobnosti a vnútorného potenciálu v nás. To všetko sú atribúty, ktoré vieme využiť na tréningu, pódiu, aj v každodennom živote.
Môžete očakávať aktívny relax, zábavu, keďže množstvo cvičení budeme robiť hravou formou a možno sa ocitnete aj v pozíciách, v ktorých sa často neocitáte a otvoria sa Vám nové obzory.
BACK TO SELF (Deň 1.) „Keď zavrieš oči, vieš kde máš ruky?“
Kontakt samej so sebou v pohybe a tanci. Kto som, čo dokážem, ako to cítim a prečo to robím? Vrátime sa naspäť k sebe, budeme sa učiť pozorovať svoje telo zvnútra. Kde začína a končí pohyb a aké pocity v nás niektoré pohyby vyvolávajú?
CREATIVITY (Deň 2.) „Byť niečím iná a zaujímavá.“
Rozvoj kreativity tanečníc, rozšírenie obzorov. Vhodné do tanečného rozvoja napr. pre vlastnú tvorbu, či ako sa vynájsť v rôznych nečakaných tanečných situáciách. Kreativitu v podaní tohto workshopu vieme využiť aj viných ako tanečných oblastiach a bežnom živote, keďže budeme robiť viac netradičných cvičení.
ESPRIT (Deň 3.) „Kráča po ulici a každý vie, že prešla okolo.“
Esprit je to, čo potrebuje každá žena. A tanečnice, ktoré stoja na pódiu obzvlášť. Niekto sa s ním narodí, čiastočne sa však dá aj získať a naučiť sa ako zo svojich hlbín vytiahnuť to najlepšie. Budeme robiť rôzne cvičenia zamerané na expresivitu, prejav, schopnosť vyjadrenia námetu. Zameriame sa na pochopenie toho, že esprit nespočíva v tom, ako vyzeráme.
CONTACT (Deň 4.) „Relaxuj, neboj sa a poddaj sa .“
Odstráňovanie medziľudských bariér, nadväzovanie kontaktu a neverbálna komunikácie. Byť vodcom či následovníkom, zároveň preberanie a posúvanie týchto úloh. Toto všetko nás má naučiť dôverovať sebe aj ľuďom okolo seba a tvoriť niečo spoločne. Možno si spomenieme aké je to krásne objavovať ľudskosť v nás.

Indický tanec (od folklórneho tanca Bhangra až po filmový tanec bollywood)

15.8., 16.8., 18.8.,  PO,UT,ŠT od 18:00-19:00

Cena: 20€

Naučte sa základy Indického tanca. Pre workshop sme vybrali populárny Indický folklórny tanec Bhangra pre ktorý sú charakteristické výrazné a energické  poskoky doprevádzané dominantnými pohybmi rúk. Okrem toho že tanec prináša veľa zábavy v doprovode rytmickej, rýchlej a veselej hudby, zároveň formuje Vaše telo a spaľuje tuky.  Bollywood – Indický filmový tanec zase do tanca vnáša ženskosť, výraznú mimiku, príbeh a veľa zaujímavých tanečných prvkov nielen z klasického Indického tanca, ale aj iných tanečných štýlov (latino, hip hop, scénický tanec….). Workshop je určený začiatočníkom a MP tanečníkom.  Vedie Linda Stasíková

Perzský tanec (Uzbekistan, Azerbajdžan- Lezginka, Irán)

15.8., 16.8.,  PO,UT, od 19:00-20:30

Cena 20€

Umenie tanca z veľkej kultúrnej oblasti Perzie (Iran, Tajikistan, Afganistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Arménsko). Perzský tanec poznáme v 2 základných vetvách: klasický Perzský tanec a folklórne tance z menovaných oblastí. Pre Perzskú „klasiku“ je charakteristický výrazný pohyb hornej časti trupu, delikátne pohyby ramien a dlaní, výrazná mimika. Tanec je veľmi poetický a často znázorňuje výjavy z Perzských básní. Miešajú sa v ňom vplyvy Indie, Číny, Arabského, Egyptského a Tureckého tanca. Na hodine sa naučíme základnú techniku tohto tanca vysvetlíme si význam jednotlivých prvkov, budeme sa sústrediť na výraz a pospájame prvky do krátkych variácií.

PO – Perzský klasický tanec z oblasti Iránu.  Pohyby sú jemné poetické, výrazné v hornej časti tela. Budeme rozprávať príbeh lásky v jej pozemskej aj duchovnej podobe.

UT – Azerbajdžánsky folklórny tanec z oblasti Kaukazu Lezginka. Rýchly tanec s výraznou motivikou v nohách aj rukách, výrazné skoky v mužskom tanci, “plávajúce” pohyby nôh na špičkách a jemné pohyby paží a dlaní v ženskom tanci.  Je to energetická smršť, ak máte radi rýchle dynamické pohyby, je to pre Vás ten pravý tanec na odreagovanie:-)

 

„Tanec nieje to, že sa zdvihneš bez bolesti na špičky, ako tráva zvírená vetrom, tanec je, keď sa povznesieš nad všetky svety so srdcom rozorvaným na kusy a vzdáš svoju dušu.“
Rumi

Kurz Perzského tanca u nás vedie: Veronika Majdáková

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.