upraveny_Shovana 2

Pod záštitou prezidenta India klubu Ladislava Volku si Vás dovoľujeme pozvať na deň Indického tanca s vynikajúcou tanečnicou, choreografkou, učiteľkou, držiteľkou titulu guru kathak Shovanou Narayan z Indie http://shovananarayan.com/.

Shovana má veľkú školu klasického indického tanca Kathak, cestuje po svete, vystupuje, tvorí prednáša o tanci, nenechajte si ujsť možnosť zoznámiť sa s umením Indického tanca na workshopoch pod jej vedením.

WORKSHOPY:

Kedy?: 6.6.2015

Kde?: TŠ EtnoDance, Súťažná 18 – DK Nivy, Bratislava

Cena: 45 eur/1 workshop,  ZĽAVA: 70 eur za oba workshopy

Prihlasovanie:  indiaklubsk@gmail.com, 0915 792 617

10:00-13:30 KATHAK (Klasický indický tanec)

Kathak má pôvod v starej Hinduistickej Indii. Slovo kathak znamená rozprávač, ten kto rozpráva príbehy bohov a bohýň.  Kedysi chrámový tanec sa dnes prezentuje hlavne v divadlách.  Pre tanec je charakteristické vytváranie príbehu prostredníctvom gestikulácie, mimiky, rytmického dupania, ktoré je zvýraznené rolničkami na nohách tanečnice. Workshop je vhodný pre začiatočníčky, ale aj tanečnice, ktoré už s týmto tancom majú skúsenosti. Taktiež odporúčam workshop pre tanečnice, ktoré chcú zdokonaliť svoj výraz a feeling aj v iných tanečných žánroch.

15:00-17:30 BOLLYWOOD (Indický muzikálový tanec)

Bollywood je komerčným názvom pre indický moderný filmový tanec. Mohli by sme ho nazvať aj indickým muzikálovým tancom. Čerpá z rôznych druhov tanca odlišných kultúr. Základom je klasický indický tanec, vďaka ktorému má tanec charakter prastarej indickej tradície. V 90 tych rokoch sa klasický tanec doplňoval prvkami ľudového Pandžábskeho tanca Bangra a postupne sa inšpiroval latinsko- americkým, španielskym, orientálnym tancom a hip hopom. Táto pestrofarebná zmes skrýva rôznorodú škálu techník a výrazových prvkov. Od celkového pohybu tela sa zameriava aj na detaily (pohyb prstov, výraz, oči…). Tento tanec prináša najmä potešene z pohybu, naladí Vás do dobrej nálady a zaveje kúsok exotiky z ďalekej prastarej Indie.

Indický večer a prednáška o tanci so  Shovanou Narayan

Kde?: Cafe Nostalgia – Súťažná 18 – DK Nivy

Kedy?: 6.6.2015 o 19:00

Vstupné: účastníčky workshopu budú mať vstup ZDARMA, pre ostatných hostí 5 eur

Po workshopoch budete mať jedinečnú možnosť vidieť Shovanine umenie naživo. Guru kathak je učiteľkou a špičkovou odborníčkou na tanec Kathak, často o tanci hovorí, je výbornou rozprávačkou.  Súčasťou výučby tanca iných kultúr sú v neposlednom rade okrem techniky aj teoretické vedomosti, oboznámenie sa s kultúrou z ktorej tanec vychádza, porozumenie gestám, čo tanec sprevádzajú, hudbe, rytmu a v neposlednom rade nám Shovana “prinesie” v sebe kúsok Indie a nemusíme absolvovať ani dlhú cestu:-)

 

Comments are closed.