INTUITÍVNY TANEC

Intuícia je schopnosť ľuďom vlastná. Je to šiesty zmysel, ktorý je najmä u nás žien vyvinutý do prekvapivých rozmerov. A predsa v dnešnej uponáhľanej dobe, vo svete pokrokovej technológie, v spoločnosti kde víťazí silnejší a každé rozhodnutie musí prejsť racionalizačným filtrom, je niekedy tak ťažké počuť impulzy ktoré nám dáva náš vnútorný hlas.

TU a TERAZ, užívať silu prítomného okamihu, byť vedome mysľou vo svojom tele, bez potreby kontroly okolia a udalostí, ktoré nemôžeme ovplyvniť sú fenomény tak často skloňované v médiách a literatúre a pritom prirodzené umeniu a práve tancu od počiatku vekov vlastné.

Tancujeme nielen preto aby sme vypli, ale práve preto, aby sme sa stali prítomnými vo všetkých našich pohyboch a rozhodnutiach. Aby sme našli svoju prirodzenosť.

Na čo sa budeme na kurze zameriavať:

Cítenie a vnímanie svojho tela, seba ako individuálnej osobnosti, počúvanie vonkajších vnemov a vnútorných impulzov ktoré k nám prichádzajú, vnímanie seba ako súčasti spoločnosti, priestoru a ľudí okolo seba, objavovanie komunikačných prostriedkov nášho tela s týmito elementami. To všetko prostredníctvom tanca, vedenej improvizácie, práce s vnímavosťou, predstavivosťou a emocionalitou, individuálne, skupinovo, aj kontaktne.