Prva spolocna od Brana p 1

Tanečné štúdio EtnoDance si na horúce leto (júl-august) pripravilo množstvo fresh workshopov, intenzívne týždne plné tanca aj letnú školu flamenca a orientálneho tanca. V klimatizovanej sále v DK Nivy sa môžete naučiť základy vašich obľúbených tanečných štýlov, alebo “ochutnať” nové.

PRIHLASOVANIE: veronika@etnodance

13. – 15. júl 2015

ORIENT EXPRESS FOR FUN (REKVIZITY A FOLKLÓR V  ORIENTÁLNOM TANCI)

HLAVNÁ SÁLA 1 POSCHODIE

PONDELOK 13.7.2015  18:00 – 19:30 – GHAWAZEE

Je tanec Egyptských kočovných cigánskych kmeňov, ktorých hlavným zdrojom obživy v minulosti bol spev a tanec. Toto umenie bolo predávané z generácie na generáciu od matky dcére. Dnes už tento tanec z reálneho života mizne a postupne ho nahrádzajú moderné formy tanca. Tanec je zemitý, vyzývavý  a využíva výrazné pohyby panvy (dropy, twisty, akcenty a panvové vlny)

UTOROK 14.7:2015 18:00-19:30 – Tanec s palicou (Raqs al assaya)

Palica (assaya) slúžila pôvodne na poháňanie tiav. Assaya sa v minulosti v Egypte využívala hlavne v mužskom tanci  tahtib pri ktorom sa napodobňoval boj. Ako zdobená rekvizita sa za účelom show dostala aj do ženského tanca v rytme saidi, alebo baladi. Na workshope sa budeme venovať základnej technike manipulácie s palicou a zameriame sa na prvky z regiónu Said. Prvky  spojíme to do krátkej variácie.

STREDA 15.7. 18:00 – 19:30 – Tanec s tamburínou

Prepojenie hudobných nástrojov a tanca je prirodzené odpradávna. Bubny, tamburíny, činelky, kastanety sú najprirodzenejším sprievodom tanečnej rytmiky. Na workshope sa naučíme tanec v štýle balkán gypsy sprevádzaný tamburínkou do ruky. Tamburíny v štúdiu na zapožičanie.

CENA: 25 eur PRI PREDPLATENÍ VŠETKÝCH  3 WORKSHOPOV

6.- 8. júl

LETNÁ ŠKOLA FLAMENCA SO ZUZKOU ČOREJOVOU

Flamenco bol pôvodne folklórny tanec z južného Španielska (región Andalúzia), ktorý sa v 20.st. pretransformoval na samostatný umelecký žáner. Vyznačuje sa temperamentom v ktorom sa strieda výbušnosť s melanchóliou a pestrou škálou vyjadrenia pocitov. Charakteristickým prvkom tanca je „zapateado“ (podupy), doprevádzané rytmickými potleskami, ladným a majestátnym pohybom paží a zápästí, lúskaním prstov. Na workshope pre začiatočníkov sa naučíte základné pohyby paží, dlaní, základné dupy a kroky do priestoru (marcajes) v štýle Tangos 4/4 rytmus.

Vhodná obuv a oblečenie: topánky na hrubšom, stabilnom opätku, môžu byť aj nízke, je však vhodné ak je v nich noha fixovaná.  Na oblečenie si prineste pohodlné tričko, tielko, legínsy, tepláky, sukňa po kolená je výhodou.

BALETNÁ SÁLA

18:00-19:00 Začiatočníci

19:00-20:30 Mierne pokročilí

CENA:30 € – začiatočníci

55 € – mierne pokročilé

20.- 23. júl

BURLESQUE – RETRO ŠKOLA ZVÁDZANIA S AMINOU

Tento veľmi ženský štýl vás zavedie do prostredia kabaretov, rozšafnosti, jemnej dekadencie. „Dajte si opätky, natočte si vlasy, natrite pery červeným rúžom, na ruky nasuňte rukavičky, pod sukňu oblečte podväzkový pás a nájdite v sebe femme fatale.“

OBLEČENIE:
Na workshop prídite v tom v čom sa najlepšie cítite, vhodná je však pohodlná sukňa, alebo šaty po kolená rozširujúceho sa strihu, pohodlné topánky, ktoré môžu byť aj na hrubšom stabilnom opätku ( postačia aj balerínky).

HLAVNÁ SÁLA

PO-ŠT od 18:00 – 19:30

CENA: 30 eur

20.-23. júl

FOLKLÓRNE TANCE “PRE KAŽDÉHO”

PO-ŠT od 19:00-20:00

BALETNÁ SÁLA

Naučte sa tancovať naše rýdzo slovenské tance z regiónov Podpoľanie, Horehronie a Šariš zábavnou formou s našou Jankou Meszárošovou. Nepotrebujete k tomu ani partnera, ani špeciálnu kondíciu.

Cena: 30 eur

27. – 30. júl

Týždeň indického muzikálového tanca BOLLYWOOD

PO-ŠT od 18:00-19:00

„Si trochu crazy, máš rada farby, rýchlosť a dynamiku? Páči sa ti výrazná rytmická a strhujúca hudba? Bollywood je pre teba ten pravý!“

V 90. tych rokoch sa klasický tanec doplňoval prvkami ľudového pandžábskeho tanca Bangra a postupne sa inšpiroval latinsko- americkým, španielskym, orientálnym tancom a hip – hopom. Táto pestrofarebná zmes skrýva rôznorodú škálu techník a výrazových prvkov. Od celkového pohybu tela sa zameriava aj na detaily (pohyb prstov, výraz, oči…). Tento tanec prináša najmä potešene z pohybu, naladí Vás do dobrej nálady a zaveje kúsok exotiky z ďalekej prastarej Indie.  Prineste si pohodlné oblečenie (môžete sa ozdobiť farebnou šatkou), tancuje sa naboso, alebo v ponožkách, cvičkách.

HLAVNÁ SÁLA

Cena:25 eur

27 – 29. júl

TRIBAL FUSION – (muscles action)

Workshop v štýle amerického Tribal fusion je zameraný na prácu svalov, izolácie jednotlivých partií tela, detailne sa v rôznych cvičeniach zameria na prácu bokov, hrudníka, paží  a kombinácií v pohybe.  Cieľom je uvedomenie existencie jednotlivých svalových partií, ktoré pri pohybe využívame a ich správne využitie pri tanci. Workshop vedie Marta Bedriová

PO-ST

18:00 – 19:30

Pokročilé

19:30-20:30

Začiatočníčky

Cena:

25 eur/ pokročilé 90 min

20 eur/ začiatočníčky 60 min

3. – 5. august

ORIENTÁLNY TANEC – BALADI  S LUCKOU

Baladi je tradičný štýl orientálneho tanca z ktorého vznikol dnes veľmi obľúbený klasický egyptský štýl. Baladi pochádza od slova “balad”, čo v preklade znamená tradičný, vidiecky a tento štýl existoval dávno pred vznikom Raqs sharqi. Tradične sa tancoval na malom priestore, alebo medzi ľuďmi, nebol určený pre veľké pódiá. Z jeho pôvodu je zrejmé, že tento štýl nevyniká náročnou technikou, jeho súčasťou nie sú efektné arabesky, otočky, výkopy, vyniká však výraznou technikou bokov, ktorú niektoré tanečnice doviedli takmer do dokonalosti.

PO-ST

18:00-19:30

Cena: 25 eur

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.