EtnoDance festival-India

EtnoDance festival - INDIcropA

Pozývame Vás na festival Indickej kultúry, prostredníctvom ktorého chceme ľuďom priblížiť kultúru ďalekej, exotickej Indie. Nechajte sa unášať vôňou korenistého jedla, podmanivou hudbou Indických sitar,  počúvajte rozprávanie ľudí, ktorý Indiu poznajú, tancujte s nami ako v bollywoodskom filme a India bude zrazu na dosah.

Kde?        Dom kultúry Nivy – Súťažná 18-BA

Kedy?      18.6.2016

PROGRAM FESTIVALU

13:00-14:00  yoga
14:00-14:45  prednáška, líčenie a viazanie saree (súčasť prednášky)
15:00-17:00  premietanie indického filmu v kine Nostalgia
17:15-18:15    tanečný workshop
19:00-20:30  show

YOGA

Starobylé a zároveň populárne umenie pohybu, duchovného rozvoja v podaní skvelých  manželov Wagnerovcov.  Yoge venujú od roku 1999. Toto umenie študovali u učiteľov priamo v Indii a Nepále. Na slovensku založili úspešnú školu Asána a pôsobia ako lektori v Pezinku aj v Bratislave. Vlado Wagner je nadšencom histórie a poznatkov o yoge nielen z fyziologického hľadiska. Jeho cieľom je žiakom yogu podať komplexne ako súčasť životného štýlu. Využite možnosť festivalového pasu a zacvičte si, ponaťahujte svaly, zamerajte sa na dýchanie a vnútornú harmóniu a hneď bude deň krajší.

PREDNÁŠKA

Prednáška o kultúre Indie, jej populárnych stránkach, ale aj tienistých, o každodennosti, náboženstve, kinematografii a spôsobe života. Podfarbená fotkami a obrázkami priamo z Indie. Na prednáške si zároveň môžete vyskúšať a uviazať pravé indické saree, povieme si niečo aj o iných súčastiach odevu, ktorý je pre Indiou taký charakteristický. Prednáša Doc. Mgr. Dušan Deák, PhD.

PREMIETANIE FILMU V KINE NOSTALGIA

V spolupráci s kinom Nostalgia, ktoré ponúka pestrý dramaturgický výber rôznych žánrov cez filmové hity, oceňované filmy, kultové filmy aby si vybral z ponuky každý. Tentokrát do ponuky k téme Indická kultúra zaradili snímku Cudzí obed od režiséra Riteša Batra http://www.asfk.sk/film/cudzi-obed

Ako zaujímavosť a prídavok si môžete tiež pozrieť krátky dokumentárny film slovenského režiséra Martina Repku – Tanec tigra

Viac o kine Nostalgia: http://nostalgia.sk/

TANEČNÝ WORKSHOP

Veselý, dynamický workshop indického tanca Bhangra a muzikálového tanca v štýle Bollywood v podaní lektoriek tanečného štúdia EtnoDance Alice Kuchtovej, Lydky Siwakoti a Lindy Stasíkovej.  Zabavíte sa, vypotíte hektolitre potu a naučíte sa základné prvky Indického tanca, ktoré môžete využiť na večernej párty a nielen:-)

TANEČNO-HUDOBNÁ SHOW

v štýle exotických tancov z celého sveta.  Uvidíte Indický klasický tanec, folklórny tanec Bhangra, Indický muzikálový tanec Bollywood, Brušné tance v štýle fusion, drum solo, shaabi, baladi, klasický tanec so závojom, Tribal fusion, Gypsy dance, Flamenco, ale aj Folklórne tance zo Slovenska. Večerom Vás prevedú lektorky a žiačky tanečného štúdia EtnoDance a hostia.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

CHILL OUT LOUNGE

V našej Orientálnej obývačke si budete môcť oddýchnuť na tuli vakoch, vankúšoch, dať si exotický drink, vychutnať si výborné jedlo a to všetko za doprovodu relaxačnej hudby v štýle India fusion dua JOFODIN (mandolína+perkusie)

MAĽOVANIE HENNOU

Môžete si svoje ruky, alebo nohy skrášliť dočasným orientálnym tetovaním hennou.

Henna, po latinsky “Lawsonia inermis” je zelený kvitnúci ker, dorastajúci do výšky 2 až 7 metrov, ktorý voľne rastie hlavne v južnej a juhovýchodnej Ázii, na blízkom východe a v severnej Afrike. Ku nám sa henna zvyčajne dostáva už v podobe prášku, ktorý vznikne usušením a rozdrvením jej listov. Najčastejšie krajiny pôvodu henny dovážanej na Slovensko sú India, Maroko a Egypt. Vďake svojej vysokej farbiacej schopnosti sa toto prírodné farbivo používa na farbenie vlasov, tkanín a v neposlednom rade na vytváranie dočasných tetovaní. V poslednom prípade sa čistý prášok zmieša s citrónovou šťavou, esenciálnymi olejmi (levanduľovým alebo čajovníkovým), resp. sa do zmesi pridávajú rôzne tajné ingrediancie na zvýraznenie výslednej farby. Pri miešaní henny je dôležité odhadnúť správnu konzistenciu, aby sa pasta neroztekala a aby v nej neboli žiadne hrudky. Zmes musíme po namiešaní nechať niekoľko hodín odstáť, aby sa z nej uvoľnili farbiace pigmenty, až potom ňou naplníme tetovací kornútok a môžeme sa pustiť do práce.

ORIENTÁLNE LÍČENIE

Nechajte sa  namaľovať tanečnicou a vizážistkou, výrazné líčenie, zlaté, bronzové, tyrkysové tiene, predĺžené linky, nádherné mihalnice a zmyselné pery, nechaj zo seba urobiť Indickú princeznú. Napríklad takto:https://www.youtube.com/watch?v=YS1ekaoy_W4

INDICKÁ ČAJOVŇA

INDICKÁ REŠTAURÁCIA

BAZÁR ORIENTÁLNEHO OBLEČENIA, DOPLNKOV A BIŽUTÉRIE

FOTOKÚT PLNÝ ORIENTÁLNYCH ORNAMENTOV

 

 

 

Rezervácie: veronika@etnodance.sk

Cenník:

celodenný vstup+ show: 12€

tanečná show:     6€

Cena pre žiačky EtnoDance ktoré vystupujú na show:  6€ vstup na festival, vstup na show si nemusia platiť

ZĽAVY:

študentská: 15%

 

Comments are closed.