Tancuj ako femme fatale. Spoznaj starobylé umenie orientálneho tanca a rafinované a provokatívne umenie Burlesque. Na 3 hodinovom workshope sa naučíš variáciu ktorá nenechá chladným žiadneho muža.  Naučíš sa pracovať s ženskou energiou panvy a brucha, objavíš všakovaké tipy sexi chôdze,  atraktívne pózy a mimiku. To všetko sú kroky k ovládaniu umenia rafinovaného zvádzania, ktoré nieje vôbec prvoplánové, ale prebieha sofistikovane, jemne, žensky.

Kde?: Tanečné štúdio EtnoDance, Súťažná 18 (DK Nivy) – Bratislava

           sála 2 poschodie (cez víkend treba čakať pri bočnom vchode, biele plastové presklenné dvere z boku kulturáku)

Kedy? 25.11.2017 10:00-13:00

Lektorka: Mária Amina Ďurannová

Cena: 30€

Prihlasovanie: veronika@etnodance.sk

Info: 0911 200 079 – Veronika

 

Burlesque

Je dramatické umenie, zahŕňajúce okrem iného aj tanec, ktorého cieľom je provokovať, zabávať sofistikovaným spôsobom, často s použitím irónie. V Burlesque nie je cieľom “strip” vyzliekať sa, ale skôr dráždiť, či vtipkovať. Často sa na rozdiel od strip tanečníc v Burlesque tanečnica nevyzlečie úplne. Je na každej umelkyni ako tanec uchopí a taktiež si určuje hranice pokiaľ až so svojim prejavom a nahotou chce zájsť.

Orientálny tanec

Starobylá forma tanca, ktorá sa však ako umelecký smer “Belly dance” začala rozvíjať až začiatkom 20 storočia. Tajomstvo tohto umenia je vo výsostne individuálnom ženskom prejave a osobitosti pohybu. Ten rešpektuje prirodzenosť a krásu ženského tela a duše, s prípadným ohľadom na nedokonalosti… Ostré pohyby panvy sa striedajú a vlnivým pohybom bruška a s ostrým pohybom hrudníka, alebo naopak. To všetko dekorované krásnym ladným hadím pohybom rúk a paží.

 

 

Comments are closed.